Tillbaka till Klubbens tävlingsekipage

Tävlingsresultat 2019

Följ klubbens tävlingsekipage under året.
Använd pilarna i tabellens listmeny för önskad sortering.


DatumFörareHundGrenPoängMeritTävlingsort
17/8Tove AskBezzi Rallylydnad (mästare)99KvalificeradeHelsingborg
17/8Tove AskKalleRallylydnad (mästare)93KvalificeradeHelsingborg
17/8Helen MårtenssonSnäckanRallylydnad (mästare)79Helsingborg
17/8Christer MårtenssonNovaRallylydnad (fortsättning)99KvalificeradeHelsingborg
13/7Kristian Ekdahl/Tove AskLiloRallylydnad (nybörjare)91/98KvalificeradeLandskrona
29/6Eva AnderssonFeiraLydnad (startklass)173UppflyttningsresultatSimrishamn
29/6Berith LindbergArroLydnad (startklass)158Simrishamn
15/6Christine ThellDeaRallylydnad (nybörjare)77KvalificeradeHörby
30/5Mia SkogmanCoffieLydnad (startklass)177UppflyttningsresultatHörby
30/5Anna HedarSniffLydnad (klass 1)207,5Hörby
26/5Mia SkogmanCoffieLydnad (startklass)178UppflyttningsresultatSkanör-Falsterbo
18/5Linnéa OlssonAgnesRallylydnad (fortsättning)91KvalificeradeSjöbo
18/5Linnéa OlssonAlmaRallylydnad (avancerad)78Sjöbo
18/5Birgitta WallinZuzaSpår (högre klass)520.75UppflyttningsresultatHanaskog
12/5Ida JohnsdotterBrandBSL (klass 2)171UtbildningsteckenSturup
5/5Tove AskBezziRallylydnad (mästare)78/100/MaxpoängRonneby
5/5Tove AskKalleRallylydnad (mästare)97/72Kvalificerade/Ronneby
4/5Mia SkogmanCoffieLydnad (startklass)182UppflyttningsresultatSjöbo
4/5Tove AskKalleRallylydnad (mästare)97/87Kvalificerade/Olofström
4/5Tove AskBezziRallylydnad (mästare)96/diskKvalificerade/Olofström
4/5Helen MårtenssonSnäckanRallylydnad (mästare)disk/73Olofström
27/4Anders HallHuskySpår (elitklass)516Rödeby
22/4Tove AskBezziRallylydnad (mästare)98/94KvalificeradeHelsingborg
22/4Helen MårtenssonSnäckanRallylydnad (mästare)70/52Helsingborg
21/4Mariana EricsonChiwasSpår (elitklass)517Kristianstad
19/4Tove AskBezziRallylydnad (mästare)100MaxpoängSöderåsen
19/4Tove AskKalleRallylydnad (mästare)89Söderåsen
14/4Helen MårtenssonSnäckanRallylydnad (mästare)92/85Kvalificerade/Råådalen
14/4Tove AskBezziRallylydnad (mästare)91/96KvalificeradeRåådalen
7/4Arne JönssonGazaSpår (lägre klass)418Hörby
5/4Jessica PeterssonJoppeAgility (hopp 2)0 felKvalif./uppfl hopp 3Klippan
31/3Mariana EricsonChiwasSpår (elitklass)558.5CertifikatSimrishamn
31/3Mia SkogmanSixtenSpår (elitklass)539.5CertifikatpoängSimrishamn
31/3Anders HallHuskySpår (elitklass)530.75Simrishamn
24/3Anders HallHuskySpår (elitklass)566.5CertifikatpoängYstad
17/2Christer MårtenssonNovaRallylydnad (nybörjare)97/98KvalificeradeHässleholm
17/2Helen MårtenssonSnäckanRallylydnad (mästare)78/74Hässleholm
17/2Tove AskBezziRallylydnad (mästare)97/98KvalificeradeHässleholm
17/2Tove AskKalleRallylydnad (mästare)97/97KvalificeradeHässleholm
9/2Tove AskBezziRallylydnad (mästare)93KvalificeradeVärnamo